Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Novinky

Návod, jak vybrat capáčky pro vaše dítě

Capáčky jsou skvělou obuví i pro ty nejmenší. Neomezují v pohybu a jsou pohodlné. Jak je tedy vybrat, aby přesně padly? Poradíme vám v článku.

Nevíte, jaké boty vybrat pro vaše dítě? Nejen odborníci, ale také široká veřejnost se shoduje, že capáčky babice jsou ideální volbou. Poskytují totiž dostatek prostoru pro růst a díky své měkkosti a ohebnosti nebudou vaše dítě omezovat v pohybu. V následujících řádcích vám tedy řekneme, jak takové boty správně vybrat.

Typy capáčků

I nechodící miminka můžou mít kvalitní botičky. Barefoot capáčky se k tomu hodí naprosto dokonale. Vyrábějí se totiž v kotníkovém provedení, díky čemuž se nejen dobře nosí, ale také pohodlně vyzouvají. Nepočítejte ale s dodatečnou ochranu nohy nebo chodidla. Tu ale nechodící dítě stejně ještě nepotřebuje.

Jestliže jste tedy rozhodnutí, že svému dítěti capáčky babice pořídíte, řiďte se především podle střihu. Dalo by se říct, že čím volnější střih je, tím budou boty pohodlnější. U chodících dětí sáhněte po měkkých botách jako náhradu za klasickou domácí obuv.

Na co dávat pozor?

A co materiál? O tom samozřejmě platí to samé, co u každých bot. Měl by být dostatečně kvalitní a prodyšný. Barefoot capáčky by tedy měly sázet zpravidla na bavlnu, vlnu nebo kůži. Obzvlášť velký pozor dávejte při výběru těchto bot v případě, že je vybíráte jako zimní obuv. Tam vám důrazně doporučujeme sáhnout po kožíšku nebo fleece.

Celá řada rodičů má tendenci podceňovat velikost. U malých dětí se to ale nevyplatí. V útlém věku se totiž chodidlo vyvíjí opravdu rychle. Navíc je tvárné, protože ho namísto tvrdých kostí tvoří měkké chrupavky. Špatná velikost obuvi tedy může způsobit spoustu problémů. Patří mezi ně nejen plochá noha, ale také špatné návyky při chůzi. Při nákupu se tedy vždy poraďte s prodejcem. V kvalitním obchodě s obuví by měli mít speciální metr, podle kterého boty snadno vyberete.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button