Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda pro ženy

Jak být krásná a stylová i po padesátce?

Ve dvaceti či třiceti vypadají všechny ženy krásně a většinou se tak i cítí. Svůdné mohou být dokonce i v obyčejných teplácích. Když zaťuká padesátka, už to tak jednoduché být nemusí. Chtějí-li ženy v tomto věku zvládat nejen práci, domácnost a děti, ale také se starat o celkovou vizáž a postavu, je to občas pořádná výzva. Pokud spadáte do věkové kategorie 50plus i vy, je třeba, abyste si především uvědomila své přednosti, ale i nedostatky. Nakonec zjistíte, že vypadat dobře, není zas tak složité ani po padesátce. Jen je třeba zvolit správné oblečení, dobrý účes a jemné líčení.

S módními trendy opatrně

Nikde není napsáno, že by se žena po padesátce neměla oblékat moderně. Na druhé straně je pravda, že extravagantní a výstřední oblečení by mělo být víceméně tabu. Pokud se zajímáte o nejnovější módní trendy, vsaďte vždy jen na jeden módní detail – například barvu nebo střih.

Méně je někdy více – stará osvědčená pravda

Chcete-li být svůdná a rafinovaná zároveň, držte se pravidla jednoho výrazného prvku. Pokud zvolíte výstřih, zapomeňte na minisukni. Pokud máte hezké nohy a chcete je ukázat v minisukni, výstřihu se vyvarujte.

Střih volte tak, aby zdůraznil veškeré vaše přednosti. Rovné střihy, které připomínají pytel, určitě nebudou tou správnou variantou. (Uvědomte si, že jste krásná žena, proč se tedy oblékat do pytle na brambory?). Důležité je však potlačení slabších stránek. Nejste-li například spokojena se svými rameny, překryjte je alespoň menšími rukávy.

Kvalitní oblečení je základ

Když je člověk mladší, rád kupuje levné věci, které párkrát oblékne, a pak, protože už nejsou v módě, je odloží. Žena, která umí stárnout, si nakonec uvědomí, že pár kvalitních nadčasových věcí vyjde v konečném důsledku levněji než trendy oblečení. Kvalitní nadčasové věci je totiž možno nosit podstatně déle. Často i díky prvotřídnímu materiálu. Pokud se přidržíte tohoto pravidla, získáte na serióznosti a přitažlivosti.

Univerzální černá

Problémové partie, které byste ráda schovala, zahalte do černé barvy. Sáhněte po zajímavém střihu, který vynikne nad barvou. Určitě vsaďte na kvalitní materiál.

Osvědčená šedá

Chcete hrát na jistotu? V tom případě můžete kromě černé zvolit i šedou. Vyberte však takový odstín, který podtrhne vaši osobnost.

Tvarovací spodní prádlo

Tento kus oblečení by neměl chybět v šatníku žádné ženy po padesátce. Nenápadné a decentní tvarovací spodní prádlo vám umožní vypadat v halence, sukni, kalhotách, šatech i koktejlkách („malé černé“) stejně dobře, jako před lety. Už jen pocit při pohledu do zrcadla bude k nezaplacení. Tvarovací spodní prádlo opticky ubere nějaké to kilo v problémových partiích a na těch správných místech přidá. Tak co vy na to? Umíte stárnout s grácií a stylem?

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button