Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Novinky

Co je to udržitelná móda proč je tento trend podstatný?

Pojem udržitelná móda je v současnosti jednou z velice častých záležitostí, které se kolem moderního světa točí. A to především kvůli tomu, že západní země už dlouhodobě žijí v ohromném blahobytu, který se mimo jiné odráží hlavně na velikostech a obsazích našich šatníků. Přitom si mnohdy nemusíme uvědomovat, co za takovým šatníkem stojí.

Udržitelná móda je přitom trend, který se dostává stále více do popředí hlavně díky lidem, kteří ví, co vše stojí za standardní módou. A dnes více o tomto trendu zjistíte také vy!

Co je to trend udržitelné módy?

Samotná udržitelná móda znamená takový trend, kdy jsou jednotlivé součásti oblečení opětovně použitelné, minimalizuje se syntetická výroba, a především se zde bavíme o extrémně důležité potřebě minimalizace exportu levné práce. V tom všem je udržitelná móda extrémně odlišnou záležitostí. Standardně se totiž v případě velkých řetězců s oblečením u předních výrobců potýkáme s problémy, které jsou přímo spojeny se všemi zmíněnými body. A samotná udržitelná móda si v tomto ohledu klade zcela opačný cíl.

Bio oblečení už i pro ty nejmenší

Mimo toho, že nemusí být nutně udržitelná móda ekologická, tak nemusí být ani vhodná pro naše tělo. Dvojnásob se bavíme o barevných látkách těžkými kovy, které se během nošení pochopitelně dostanou hluboko do našeho organismu. Pokud chcete takových problémů ušetřit extrémně náchylné tělo nejmenších dětí, tak je tady pro vás hlavně bio oblečení pro miminka. To je složeno jenom z přírodních látek a bavlny včetně přírodních barviv. Neznamená tak pro dítě žádné nebezpečí otravy nebezpečnými kovy.

V čem je bio oblečení rozdílné?

Zásadní rozdíly, které dokáže bio oblečení oproti klasickému poskytnout, je hlavně odstranění syntetických barviv a syntetických látek, které jsou běžně součástí řetězcového oblečení mimo udržitelnou módu. Z většiny tak bio bavlna oblečení tvoří po celé ploše a pouze ve zpevněných částech mohou být užita modifikovaná vlákna, která jsou ale opět pouze přírodního původu. To vše navíc podtrhává fakt, že je oblečení kompletně recyklovatelné.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button