Dětské náušnice jsou skvělým doplňkem už od útlého věku. Jak je ale vybrat, aby nebyly zdraví nebezpečné? Připravili jsme si pro vás stručný návod.
Dětské náušnice z bílého zlata nebo prstýnek. Způsobů, jak můžete potěšit svoji ratolest, je nespočetné množství. Co ale takovému dítěti vlastně pořídit, aby šlo o zdravotně nezávadnou a krásnou ozdobu. Na to se podíváme v následujících řádcích.
Drahé kovy
Dětské náušnice srdíčka a jiné motivy se vyrábějí z celé řady materiálů. Jestliže ale chcete mít jistotu, že vašemu dítěti kupujete opravdovou kvalitu, měli byste se nad složením šperku pořádně zamyslet. Některé kovy totiž mohou způsobovat problémy v podobě alergických reakcí. Jaký materiál tedy vybrat, aby byl krásný, ale zároveň zdravotně nezávadný?
Vhodným materiálem je zlato. Dětské zlaté náušnice se zirkony nebo dětské náušnice s rubínem skvěle podtrhnou krásu vašeho dítěte, a to bez toho, aniž by hrozila jakákoliv alergická reakce. U zlata je výskyt takovýchto zdravotních problémů velice malý a u malých dětí zpravidla nehrozí. Jestliže ale chcete mít úplnou jistotu, měli byste vsadit na chirurgickou ocel.
Chirurgická ocel
Chirurgická ocel sice nepatří mezi šperky a drahé kovy, nabízí ale celou řadu vlastností, které by ji jiné materiály mohly jen závidět. Jednou z nich jsou hypoalergenní vlastnosti. Tento typ oceli se i proto používá k výrobě lékařských potřeb jako jsou skalpely a další pomůcky. Nehrozí totiž u nich, že vyvolají alergickou reakci nebo jiné zdravotní problémy.
Další výhodou chirurgické oceli je také fakt, že je poměrně levná na výrobu. To znamená, že šperky vyrobené z chirurgické oceli jsou výrazně levnější než ty z drahých kovů. To ale neznamená, že by ztráceli na kvalitě. Šperk z drahého kovu mnohdy vydrží bez jakéhokoliv většího poškození i několik desítek let. Záleží ale také na tom, jak jej budete skladovat a jak se o něj budete starat.