Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Oblečení

Podle čeho vybrat jezdeckou bundu? Máme pro vás několik tipů

Uvažujete nad koupí jezdecké bundy? Pak jste na správném místě. V tomto článku vám totiž ukážeme, jak si takovou bundu správně vybrat.

Výběr jezdecké bundy není tak náročný. Jestliže chcete začít s vašim koněm jezdit nebo závodit, tato položka by vás rozhodně neměla odradit. V tomto článku vám totiž ukážeme, že na výběru kvalitní bundy opravdu není nic složitého.

Střih jezdecké bundy

Jezdecká bunda musí mít kvalitní a dobře padnoucí střih. Ten by měl být upnutý, ale zároveň pohodlný. Zezadu by měla být bunda střižena tak, aby vám během ježdění spodní díl bundy nepřekážel při jízdě. A ani vašemu koni. Takže na to si dávejte obzvlášť velký pozor.

Materiál jezdecké bundy

V tomto případě, je zapotřebí myslet myslet především na roční období, ve kterém budete jezdit. Nemůžete si zakoupit bundu na jarní počasí do zimního období a jezdit s ní v létě. Nebo můžete, ale uvaříte se v ní. Pro jarní, letní a podzimní období jsou vhodné jezdecké bundy bez jakékoliv výplně. V chladných dnech zase oceníte klasickou šusťákovou a nepromokavou bundu Pod tu si oblečte mikinu nebo termo oblečení a bude vám teplo. 

V zimním období doporučujeme jezdeckou bundu s výplní pravého peří, nejlépe husího. Díky této výplni, budete skvěle izolování před chladem na vyjížďce i za nepříznivého počasí. Rozhodně se vám tedy nestane to, že byste během jízdy zbytečně prochladli a pak doma proleželi několik dní s horečkami.

Na závody jezdeckou bundu, nebo sako

Rozhodně jezdecké sako, za nepříznivého počasí komise povolí jezdecké bundy, ale v případě příznivého počasí je jezdecké sako povinnou výbavou každého účastníka závodů. Aby ne, jezdecké sako dodává jezdcům tu pravou eleganci a styl. Saka jsou v dnešní době vyrobena z opravdu kvalitních materiálů. Jsou dělána tak, aby jezdci pasovala a moc ho při jízdě neomezovala. Existuje široká škála různě střižených dámských, pánských i dětských jezdeckých sak, barevných kombinací jako je černá, modrá a červená. 

Při výběru jezdeckého oblečení vždy myslete na to, že oblečení je základem pohodlnosti jezdce. Nebudete-li se cítit dobře a pohodlně, kůň vaše špatné pocity vycítí a výkon vás obou spadne k bodu mrazu. Oblečení si proto vždy pečlivě vybírejte, i kdyby se mělo jednat pouze o jezdecké ponožky.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button