Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Oblečení

Připravte se i na to nejhorší počasí na cesty po přírodě!

Ať už jdete do přírody na pořádnou túru poprvé, nebo jste naopak dlouhodobí dobrodruzi, kteří si užívají každoročně dlouhé toulky po divočině, tak se zajisté vyplatí dokonale připravit na nepříjemné podmínky. 

Těmi je především déšť a zima, které nás mohou i v létě zaskočit v ten nejvíce nepříjemný moment. Pochopitelně vše může vyřešit kvalitní pláštěnka a dostatek náhradního oblečení. Ale to nemusí být jedinou ochranou, kterou před takovým počasím budete mít. Ochránit vás totiž může mimo jiné také kvalitní penetrace na svém místě!

Speciální impregnace na outdoor oděvy

Oděvy se zaměřením na outdoor turistiku většinou nejsou dělány ze specifických materiálů. I tak je ale impregnace na outdoor oděvy o dost odlišná oproti různým jiným druhům impregnací. Odlišná je především v odolnosti, kterou má. Při toulkách po přírodě se pochopitelně počítá s tím, že kolikrát budete otírat oděvy o více či méně odolné materiály a nečistoty. Bez zvýšené odolnosti by se tak jednoduše stalo, že by impregnace nebyla účinná na těch místech, kde jste pravidelně v kontaktu se svým okolím. A tím by byla prakticky k ničemu.

Impregnace na zabezpečení batohu

Nejedná se o nic zázračného, co by udělalo z batohu nepropustný modul každým coulem. Rozhodně se ale jedná o druh impregnace, který batohu propůjčuje výborné doplňkové vlastnosti. Ve své podstatě jde především o to, že impregnace na batohy vytvoří jemný film na povrchu látky. Po tomto filmu tekutina mnohem rychleji stéká, než se vsakuje. V konečném důsledku tak dokáže impregnace oddálit promoknutí vnější stěny batohu, dokud je to možné.

Povinností je především impregnace na obuv

Celou dobu ale schválně nezmiňujeme ten druh impregnace, který se víceméně používá denně na různé druhy obuvi. Speciální nano impregnace na boty ve formě spreje nabízí ochranné prostředky proti promoknutí obuvi. Opět i zde jde především o déšť a jemnější dopady vody. Pokud šlápnete do řeky, tak pochopitelně stejně skrze tkaničky a otvory v botách celá obuv promokne. Ve standardních podmínkách, mokré trávě či listí, naopak skvěle ochrání.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button