Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Novinky

Vše, co potřebujete vědět o výběru impregnace

Impregnace může výrazně zvýšit životnost vašich bot nebo oblečení. V tomto článku vám tedy přinášíme souhrn informací, které byste před nákupem měli vědět.

O impregnaci se v posledních letech mluví pouze v superlativech. Je ale opravdu tak dobrá, jak někteří tvrdí? Na to se podíváme v tomto článku.

Kdy a jak používat impregnaci?

Impregnace na oděvy nebo obuv pomůže těmto výrobkům zvýšit jejich životnost. Impregnace na outdoor oděvy totiž funguje tak, že vytvoří novou voděodolnou vrstvu. Ta jej pak chrání před prosáknutím vody a jeho nositele před zbytečným onemocněním. Mějte ale na paměti, že se takto nanesený materiál postupně smývá. A to nejen během deště, ale také při praní. Nezapomínejte tedy impregnovat pečlivě a pravidelně.

Jak často byste ale měli tuto proceduru provádět? To záleží na vámi vybraném výrobku. Nano impregnace na obuv od některých společností vydrží i několik týdnů. Pořídíte ale i takové výrobky, které ochrání vaše oblečení a obuv jen několik dní. Přečtete si tedy příbalovou informaci a řiďte se podle jejích pokynů.

Jak vybrat impregnaci?

Základem kvalitní ochrany je dobrá impregnace. Zdaleka nejlepší jsou nano spreje na křemíkové bázi. Ty totiž na vašem oblečení a obuvi vytvoří neviditelný film, který ale bude chránit i několik týdnů. Vydrží i několik pracích cyklů, takže se nemusíte bát, že byste po vyprání museli nanášet roztok na vaše oblečení znovu.

Výhodou nano sprejů je kromě ochrany proti provlhnutí i zamezení ulpívání nečistot. Některé roztoky totiž vytvoří neprostupný film nejen pro vodu, ale i další nechtěné látky. Například posypová sůl by mohla způsobit velkou neplechu. S kvalitní impregnací se ale tomuto problému hravě vyhnete. Produkty od společnosti Inproducts jsou navíc bez barvy a zápachu. Vaše oblečení a obuv si tedy zachová svoji originální barevnost po velice dlouhou dobu.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button