Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Prádlo

Termoprádlo oceníte při zvýšené námaze i jako izolaci

Termoprádlo je často označováno jako funkční prádlo, rozhodně ne náhodou. Je vyrobeno z vláken, která disponují velmi zajímavými vlastnostmi, a i proto se hodí zejména pro zvýšenou aktivitu a sportování. To ale neznamená, že pro vás nebude příjemné také při běžném nošení.  

Proč funkční?

Speciálně vyrobená a složená vlákna zajistí termoprádlu výborné vlastnosti, pokud se potíte, dokážou efektivně odvádět vlhkost směrem ven od pokožky. Nejlépe se tak nosí při zvýšené fyzické zátěži, ale také v horkých letních dnech, kdy vám zajistí, že se budete cítit v rámci možností v suchu, zároveň ale v teple. Termoprádlo je ovšem ideální izolační vrstvou pro milovníky zimních sportů, neboť hřeje, ale nedovolí, abyste se příliš potili a následně se nachladili. Takto se budete cítit lépe na těle, bude vám umožněno více volného pohybu, než kdybyste na sobě měli klasické bavlněné spodky. 

V létě i v zimě

Při letních sportech si tedy můžete obléci speciální funkční prádlo menší tloušťky materiálu, zatímco v zimě, kdy vyžadujete více izolace, použijte silnější termoprádlo. Ve vhodné kombinaci s dalšími vrstvami oblečení pak docílíte komfortu při nejrůznějších sportech, stejně jako při zvýšené námaze v práci. 

Termoprádlo je zvláště vhodné pro:

  • Sportovce: běhání, jízda na kole, kolektivní sporty, outdoor sporty, lyžování, fitness a posilování
  • Profesionální obory, kde vynakládáte více energie
  • Náročnější domácí a venkovní práce

Syntetika nebo příroda?

Funkční prádlo se vyrábí buďto ze syntetických nebo přírodních vláken. Nejvíce rozšířenými syntetickými materiály jsou:

  • Polypropylen
  • Polyamid
  • Polyester
  • Lycra
  • Kombinace těchto materiálů

Hlavním zástupcem z přírody je pak nepochybně merino vlna, disponující příjemnou strukturou a téměř dokonalými izolačními vlastnostmi. Podobně, jako syntetické materiály, také merino se vyznačuje antibakteriální schopností, ba co víc, je to materiál ekologický a obnovitelný. 

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button