Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Prádlo

Proč nosit spodní prádlo z bambusu? Důvodem je nejen skvělá pružnost.

Bambus už zdaleka nepovažujeme za exotickou rostlinu, dá se pěstovat také v našich klimatických podmínkách, a tak se s ním můžeme na českých zahradách setkat stále častěji. Nejvíce se ale pořád pěstuje v Asii, Jižní Americe či v pacifických oblastech, kde roste hojně také divoce. Bambusové spodní prádlo se dnes těší velké oblibě pro své zajímavé vlastnosti a my si o něm povíme více v tomto článku. 

O bambusovém vláknu

Bambusové přírodní vlákno přišlo na scénu již v minulém století, kdy se začalo zpracovávat k výrobě textilií. Jedná se o materiál, jehož výhody jsou nesporné a v současnosti se z něj vyrábí tolik oblíbené bambusové ponožky, spodní prádlo, ale také další typy oblečení a doplňků. Například oproti bavlně vykazuje mnohem lepší savost a neutralizaci zápachu, výborně odvádí vlhkost a zároveň zadržuje teplo, eliminuje prachové částečky. Pro kvalitní spodky vskutku ideální materiál. 

Jaké spodní prádlo se vyrábí z bambusu?

Bambusová vlákna se velmi dobře osvědčila u ponožek, ale také kalhotek, pánských slipů, trenek a boxerek, vyrábí se z nich dokonce i podvlékačky, tílka, trička či pyžama. Tohle prádlo vám zajistí příjemné pocity, zároveň si pak můžete být jisti, že je vyrobeno z materiálu pozitivně působícího na pokožku a naše zdraví celkově. 

Spojení pružnosti a jemnosti

O bambusovém spodním prádle se toho napsalo mnoho, co je ale jisté a zmiňují to všichni, je jeho vysoká pružnost. Spojení elasticity s jemností doslova vybízí k zakoupení spodního prádla z bambusu, které je dnes již cenově srovnatelné s bavlnou, často ho pořídíte i za lepší cenu. Díky hebkosti a jemnosti mohou nosit bambus i osoby s poněkud citlivější pokožkou. 

Antibakteriální schopnost

Co se dnes velmi cení, to je schopnost spodního prádla odolávat bakteriím a virům nejvíce obsaženým v poletujícím prachu. Bambus lze označit za vysoce antibakteriální textilní materiál a vaše kůže i ty nejcitlivější a nejintimnější partie to rozhodně ocení. 

Spodní prádlo z bambusu je i pro alergiky

V dnešní společnosti se najde velký počet osob trápených různými typy alergií. Pokud hovoříme o materiálech spodního prádla, nejčastěji se hovoří o alergických reakcích pokožky. I ty však dokáže bambus eliminovat na minimum, lidé s dermatologickými nežádoucími reakcemi si ho tedy rovněž oblíbili. 

Termoregulace

Nelze zapomenout na výborné termoregulační vlastnosti bambusového spodního prádla. V zimě zahřeje a v letních dnech zase skvěle odvede pot a vlhkost. S vynikajícím odvodem potu souvisí i omezení nepříjemného tělesného zápachu na minimum. 

Recyklovatelnost a snadná údržba

Pokud patříte k lidem, vážícím si přírody, potěší vás recyklovatelnost bambusového materiálu. Poněkud pohodlnější osoby zase uvítají snadnost údržby spodního prádla z bambusu, jeho nemačkavost a odolnost vůči tvorbě žmolků. Po vyprání nebudete potřebovat ani žehličku.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button