Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda pro muže

Pánské zimní bundy, ve kterých budete zaručeně trendy v roce 2021

Není nic důležitějšího, než si na zimu pořídit pěknou a zároveň funkční bundu. Muži dávají přednost právě užitnosti, i tak se ale v marnivosti hravě vyrovnají ženám. Ačkoliv se zima pomalu ale jistě chýlí ke konci, zdá se, že letos nás čekají krušné časy i v březnu. Být tedy pěkně v teploučku bude prioritou. Které z pánských bund jsou v roce 2021 nejvíce trendy?

Péřovka

Péřová bunda je zárukou výborné izolace, takže zahřeje i v nejnižších teplotách. Na peří jsou ale někteří lidé alergičtí, jinak by byla nošena zřejmě ještě více. Další z nevýhod péřové bundy je to, že je určena vyloženě do suchých mrazů, při vlhkém sněžení či dokonce dešti bude spíše na překážku. 

Syntetická bunda

To syntetické materiály zvládají jak mrazivé teploty, tak i zvýšenou vlhkost, vodu jen tak nepropustí. Zároveň se snáze udržují „ve formě“. Současní výrobci nabízí celou škálu střihů, barevných variant a kombinací, syntetickou bundu tak můžete kombinovat s každými kalhotami, obuví různých typů a mnoha doplňky. 

Parka

Oblíbenou pánskou bundou je nesporně parka. Původně spíše oblečení vojáků a dobrodruhů dnes zažívá velký boom. Parka disponuje delším provedením, díky tomu zaručeně zahřeje nejenom horní polovinu těla, jako součást originálního drsného outfitu nezklame. V zimě je neodmyslitelnou součástí parky odnímatelná kapuce, dále si ji spojujeme s takovými prvky, jako jsou šňůrky v pase nebo typické rukávy s manžetami.  

Sportovní bunda

Pokud se řadíte k aktivním mužům, jimž ani zimní počasí není na překážku, zřejmě si zvolíte pánskou bundu sportovního provedení. Tady je ale nutné vědět, pro jaký účel ji budete využívat. Mezi bundami na skialpinismus, lyžování, běhání nebo pěší túry, se najdou určité rozdíly, často velmi podstatné až rozhodující. 

Trendem posledních desetiletí jsou nejrůznější přírodní a venkovní aktivity, pro které budete potřebovat kvalitní outdoor bundu. Měla by splňovat poměrně přísné nároky na funkčnost, konkrétně hovoříme o těchto vlastnostech:

  • Izolace proti chladu
  • Prodyšnost a kvalitní odvod vlhkosti, potu
  • Lehkost, při tom odolnost
  • Vysoký vodní sloupec a nepromokavost
  • Pružnost umožňující volnost pohybu

Softshell bunda

„Shoftshellky“ si pánové zamilovali pro jejich kombinaci trendy vzhledu, lehkosti a při tom velmi dobré odolnosti proti chladu, profouknutí, sněhu i mokru. Softshell jako takový, je materiálem funkčním, tudíž se velmi dobře nosí v horším počasí, nejen že vlhkost dokáže odpudit zvenku, ale zároveň ji odvádí zevnitř, tedy pryč od těla. Softshellová pánská bunda bude ideálním oblečením na podzim či zimu, a to i při náročném sportování. Nebude vás zbytečně zatěžovat, dokonale odvede pot a vlhkost, nedovolí, abyste prochladli, pokud si dáte přestávku. 

Autor: Martin Doležel

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button