Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda pro ženy

Nákupní průvodce pro družičky: Od výběru obuvi až po šaty

Svatba vaší nejlepší kamarádky už se kvapem blíží. Co na sebe? A jaké vybrat spodní prádlo, boty nebo doplňky? Poradíme, jak vše sladit, tak abyste byla ta nejelegantnější družička pod sluncem. A hlavně abyste se sama cítila pohodlně a sebevědomě.   

Jak vybrat šaty pro družičku

Coby nastávající družička před sebou máte velké dilema. Jaké zvolit šaty, abyste vypadala dobře, ale zároveň to nepřehnala? Při výběru šatů pro družičku existují 3 pravidla, kterými je dobré se řídit:

  1. Nezastiňte nevěstu.
  2. Dejte přednost klasice před extravagancí.
  3. Berte ohled na místo a roční dobu.

Ač milujete svatby sebevíc, musíte se smířit s tím, že nevěsta je hvězdou večera a měla by být nejvýraznější. Dříve platilo pravidlo, že nevěsta obléká čistě bílou a družičky například krémovou nebo jiné, podobné jemné odstíny. Dnes už se na tom tolik nelpí. Co se týče barvy šatů, zeptejte se nevěsty. Většinou vám dá nějaké doporučení. 

Pří výběru stylu oděvu myslete na to, že jste podpora a doprovod, proto byste měla vypadat vkusně, ale zároveň decentně. Vyhněte se extravagantním šatům, stejně jako kouskům podle posledních trendů. Šaty na svatbu by měly odpovídat klasické eleganci, vyzvednout vaše přednosti a zalichotit vaší postavě. Nezapomeňte vybírat i podle toho, kde svatba bude a v jakém je ročním období. 

Spodní prádlo vytvaruje postavu

Jeden z největších hříchů českých žen je, že příliš nedbají na výběr spodního prádla. Přitom správně vybrané spodní prádlo pod společenské šaty vytvaruje vaši postavu k dokonalosti a zároveň zakryje nerovnosti nebo faldíky. Pod tento styl šatů se hodí zejména stahující kalhotky beze švů, které dokáží divy, ale přitom nejsou vůbec viditelné. 

Jestli máte širší stehna, doporučujeme stahovací kalhotky s nohavičkami. Vyrovnají vaši siluetu v úrovni boků a zároveň zabrání tření stehen. Je čím dál tím běžnější, že se na letních svatbách nenosí punčochy, tak ať netrpíte.

Pak je tu otázka podprsenky. Tu vybírejte až potom, co zvolíte šaty. Největší faux pas je, když vám z šatů vykukují ramínka. Zároveň si dávejte pozor na barvu. Tělová je sázkou na jistotu, nebude zpod šatů prosvítat. Také musí dobře sedět. Pomůže vám vytvořit pěkný dekolt a zároveň se nebude nikde zařezávat. Není nic horšího než se celou svatební hostinu ošívat a vrtět kvůli nepohodlné podprsence. 

Jaké vybrat boty na svatbu

Náš módní průvodce pro družičky pokračuje ve výběru obuvi. Ať už jste do bot blázen nebo je berete jen jako nutnou povinnost, nákupu speciálního páru na svatbu se nevyhnete. Jako první byste si měla uvědomit, že v nich strávíte celý den. Proto musí být pohodlné. Někdo raději volí variantu jedněch bot na obřad a focení, druhých na hostinu a zábavu. Potom zkuste kombinaci společenských lodiček/bot na podpatku a balerín, polobotek nebo elegantních sandálků. 

Jak vysoký by měl být podpatek? Pamatujte na to, že jako družička nesmíte zastínit nevěstu, a proto nevybírejte extrémně vysoké jehly. Nakonec to není ani ve vašem zájmu. V botách na svatbu byste se měla cítit sebejistě a „umět v nich chodit“. Tedy abyste nevypadala jako kolíbavý kačer. 

Jestli se vám v nich při zkoušení kývá noha, tak to jasný signál – NEKUPOVAT! Doporučujeme středně vysoké podpatky ve výšce 3 až 5 cm. Prodlouží nohy, zeštíhlí postavu a působí žensky. Pamatujte, že v botách s pevnou strukturou (např. lodičky) se vám bude vždy chodit lépe než v sandálech na podpatku. 

Boty na svatbu si dopředu „prošlápněte“. Nedoporučujeme vyrazit v novém páru, ve kterém jste nikdy nechodila. Noste je třeba v práci v kanceláři nebo s nimi choďte doma. 

Doplňky na svatbu pro družičku

  • Při výběru doplňků jako jsou košíčky nebo čelenky je dobré se domluvit i s ostatními družičkami, abyste společně ladily. Hezky vypadají květinové čelenky nebo květinové náramky, ale také něžné spony do vlasů ze štrasů a perliček.
  • Náušnice, řetízky, prstýnky vybírejte decentní, neměly by být příliš nápadné. 
  • Co se kabelky týče, tak na svatbu se hodí zejména psaníčka, která budou ladit s botami a dalšími doplňky. 

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button