Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Novinky

Na co si dát pozor při výběru dětských sandálů?

Dětské sandále jsou vhodné především do teplých měsíců. Jak ale vybrat takové, aby vašemu dítěti dokonale padly a nebránily mu v růstu?

Výběr dětské obuvi je potřeba věnovat mnohem více pozornosti než výběru bot pro dospělé. Dětská nožička je přece jen tvárná a chrupavčitá, špatná velikost a tvar by tedy mohly způsobit zbytečné zdravotní problémy. V tomto článku se tedy zaměříme na dětské sandále.

Na co si dát pozor?

Základem je samozřejmě správná velikost. Stejně jako u klasických bot musíte nechat dostatek místa před nohou. Nenechávejte tam toho místa ale příliš mnoho. Volnější bota by totiž mohla způsobit, že si vaše dítě vybuduje nesprávné návyky. Proklamovaný 1 – 1,5 je tedy mýtus. Vybírejte hlavně podle toho, jak se bude v sandálích dítěti chodit a jak budou pohodlné. 

A hlavně počítejte s tím, že je bude potřeba v průběhu několika měsíců vyměnit za nové. Rozhodně nenakupujte větší botky „do zásoby“, protože by se v nich dítěti špatně chodilo. Kromě celkové velikosti se nezapomeňte zaměřit na šířku nohu a optimální velikost v místě prstních kloubů. Zde dětské sandály v žádném případě nesmí tlačit.

Co by měly splňovat?

Dětské celoroční boty v podobě sandálů by měly být lehké. Důležité tedy je, aby byly vyrobeny z prodyšných materiálů, které zbytečně nezatěžují kloubní aparát. Kromě toho se při výběru nezapomeňte ujistit, jestli dítěti boty z nohy nepadají. Dětské sandále by totiž měly být nejen lehké a pohodlné, ale také dostatečně dobře fixovat. V opačném případě by totiž mohlo hrozit zbytečné zranění dítěte.

Nejdůležitější vlastností dětských sandálů je jejich prodyšnost. Sandály by tak neměly být jen otevřené a vyrobené z kvalitního materiálu. Zaměřte se také na to, aby byly i samotné pásky dostatečně prodyšné. Pokud by totiž nepropouštěly dostatek vzduchu, mohl by se uvnitř boty usazovat pot a způsobovat nepříjemnosti při jejich nošení.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button