Novinky

Na co si dát pozor při výběru dětských sandálů?

Dětské sandále jsou vhodné především do teplých měsíců. Jak ale vybrat takové, aby vašemu dítěti dokonale padly a nebránily mu v růstu?

Výběr dětské obuvi je potřeba věnovat mnohem více pozornosti než výběru bot pro dospělé. Dětská nožička je přece jen tvárná a chrupavčitá, špatná velikost a tvar by tedy mohly způsobit zbytečné zdravotní problémy. V tomto článku se tedy zaměříme na dětské sandále.

Na co si dát pozor?

Základem je samozřejmě správná velikost. Stejně jako u klasických bot musíte nechat dostatek místa před nohou. Nenechávejte tam toho místa ale příliš mnoho. Volnější bota by totiž mohla způsobit, že si vaše dítě vybuduje nesprávné návyky. Proklamovaný 1 – 1,5 je tedy mýtus. Vybírejte hlavně podle toho, jak se bude v sandálích dítěti chodit a jak budou pohodlné. 

A hlavně počítejte s tím, že je bude potřeba v průběhu několika měsíců vyměnit za nové. Rozhodně nenakupujte větší botky „do zásoby“, protože by se v nich dítěti špatně chodilo. Kromě celkové velikosti se nezapomeňte zaměřit na šířku nohu a optimální velikost v místě prstních kloubů. Zde dětské sandály v žádném případě nesmí tlačit.

Co by měly splňovat?

Dětské celoroční boty v podobě sandálů by měly být lehké. Důležité tedy je, aby byly vyrobeny z prodyšných materiálů, které zbytečně nezatěžují kloubní aparát. Kromě toho se při výběru nezapomeňte ujistit, jestli dítěti boty z nohy nepadají. Dětské sandále by totiž měly být nejen lehké a pohodlné, ale také dostatečně dobře fixovat. V opačném případě by totiž mohlo hrozit zbytečné zranění dítěte.

Nejdůležitější vlastností dětských sandálů je jejich prodyšnost. Sandály by tak neměly být jen otevřené a vyrobené z kvalitního materiálu. Zaměřte se také na to, aby byly i samotné pásky dostatečně prodyšné. Pokud by totiž nepropouštěly dostatek vzduchu, mohl by se uvnitř boty usazovat pot a způsobovat nepříjemnosti při jejich nošení.

Zobrazit více

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button