Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda pro muže

Kalhoty na hory dle náročnosti pohybu a prostředí

Pohyb po horách je pro mnohé nejen zábavnou sportovní aktivitou spojenou s pobytem v přírodě, ale také zoceluje tělo a ducha. Abyste se cítili komfortně jak při běžných méně náročných túrách, tak rovnou při náročnějším lezení, spolehněte se na kvalitní výbavu a oblečení. Zaměřme se na pánské outdoor kalhoty podle toho, jak obtížným horským aktivitám se hodláte věnovat a v jakém prostředí. 

Hory v létě bez sněhu a ledu

Pánské kalhoty na letní horské túry by měly disponovat především volnějším a lehčím střihem. Nevyžadují tolik odolnosti vůči chladu, větru a vlhkosti. Samozřejmě i v létě se můžete setkat s řádnou plískanicí, proto oceníte, když bude materiál kalhot co nejrychleji schnout. I na horách může být v letních měsících dosti teplo, proto volte outdoor kalhoty s dobrou UV filtrací a schopností kvalitně odvádět pot i tělesnou vlhkost. A možná je i varianta, kdy po odepnutí spodní části vzniknou kraťasy. Po ochlazení můžete tuto část zase snadno připevnit. Skvělá prodyšnost by měla být samozřejmostí. 

Horské stezky a jištěné cesty

Na horské stezky a zajištěné cesty se nejlépe hodí outdoor kalhoty sportovnějšího střihu se zesílenými koleny. Horalové si velmi často pořizují kalhoty vyrobené z bavlny, ušité tak, aby nijak neomezovaly v pohybu. Na velikost kapes pak není kladen až takový důraz, nošení objemnějšího obsahu by totiž mohlo být ve vyšších polohách spíše na obtíž, větší věci uložte raději do batohu. 

Letní hory se sněhem a ledem

Tento typ kalhot pro muže je již určen do horského terénu, kde se nachází vrstva sněhu nebo ledu, jsou v některých partiích zpevněné. Například je to v oblasti hýždí, vnitřní strany stehen či kotníků. Bývají poněkud těsnější, jednak proto, aby se nikde nezachytávaly a také pro lepší použití maček. Při tom by ale měly umožnit snadné nazutí horské obuvi. Lepší ochrana proti vlhkosti a větru je zajištěna kvalitními zesíleními materiály, které ale umožní dostatečnou flexibilitu při zdolávání náročnějšího terénu. 

Kalhoty na lezení

Tento speciální typ horských kalhot je již určen přímo na lezení po skalách, hřebenech či ledových plochách. Střižené jsou tak, aby dovolovaly maximum pohybového rozsahu, co se týká nohou a celé dolní poloviny těla. V kombinaci s dalšími částmi lezeckého oblečení by měli dobře korespondovat jak s postroji a výstrojí, tak také se sedákem. Lezecké kalhoty nosí praví horolezci a sportovci vyznávající náročnější zdolávání horských vrcholů.Pro všechny horské a outdoor kalhoty obecně platí, že splní svůj účel na maximu jen tehdy, pokud budou odpovídat prostředí, v němž je nosíte a daným aktivitám. Pochopitelně, že horské prostředí se může dosti dynamicky měnit, proto existují kombinované kalhoty, či kalhoty s možnostmi modifikací. Nebo je zde ještě jedna možnost, a sice přibalit si do zavazadla pro jistotu kalhoty druhého typu, například teplejší, pokud se nečekaně ochladí, případně dodatečně použít termo prádlo.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button