Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Oblečení

Jak vybrat ideální velikost pánské košile? Hlavní je límeček.

Nejlepší je vždycky zajít do kamenného obchodu a tam si vyzkoušet košili přímo na těle. To ale dnes, v dobách koronavirových, může být problém. Pokud nechcete pořizovat nekvalitní levné „hadry“ v supermarketech, budete muset zamířit do některého z e-shopů, tedy nakupovat online. O to důležitější pak je vybrat vhodnou velikost košile, důkladně promyslet různé parametry, aby vám dokonale padla. 

Udávané velikosti a číslování

Základním rozměrem, který je u košil udáván, je obvod límce kolem krku. Vždy se jedná o rozměr měřený z vnitřní strany, a to od knoflíku k dírce. Podobně, jako třeba u triček, se samozřejmě setkáte s rozměry udávanými písmeny, jako L, XL, XXL a dalšími, toto však může být dosti zavádějící. Někdy vám bude lépe sedět „elko“, jindy zase XL, proto raději nakupujte v takových obchodech, které uvádí alespoň některé z dalších následujících parametrů:

  • Obvod hrudníku
  • Délky rukávů
  • Šířka pasu

Střih košile

Jak na vás bude košile vypadat, o tom rozhoduje rovněž její střih. Lze zvolit volnější klasiku, nebo poněkud modernější slim fit či regular model, chcete-li vypadat skutečně šik. Patříte k čahounům? Možná pro vás bude lepší košile s prodlouženými rukávy. Platí obecné pravidlo pro správnou délku rukávu, kdy by měl při upažení rukou zasahovat asi k začátku palce. 

Délka košile

Vyberte takovou délku košile, abyste ji mohli dobře zasunout do kalhot, jedná-li se o společenské provedení. Zároveň by však neměla být příliš dlouhá, aby nebyla v kalhotách nasoukaná tak, že by to bylo vidět. A zase se zde používá užitečná poučka: pokud tak akorát spojíte přední a zadní cíp košile mezi nohama, máte vyhráno, košile vám nebude zavazet, ani vám nepoleze spodní prádlo. 

Měříme obvod krku

Již jsme si naznačili, že jedním z nejdůležitějších rozměrů je obvod límce. Pro změření pánského krku použijte nejlépe krejčovský metr, následné měření by pak mělo být realizováno až pod ohryzkem, tedy spíše ve spodní části, blíže ke klíčním kostem. Pamatujte na to, že límec nechcete mít moc těsný, proto počítejte s určitou rezervou. Dobré bude, když po obepnutí strčíte mezi metr a krk jeden nebo dva prsty. Takto získáte nejen pohodlný obvod límce, ale i správnou velikost vaší košile. 

Rozdíl mezi společenskou a slim košilí

Samozřejmě, že velikost košile volíme na základě toho, pro jaký účel bude sloužit. Manažer, či muž, který vyráží na společenskou akci nic nepokazí s volnější košilí pod sakem, jestliže na sebe chcete upozornit na poněkud uvolněnější párty, či nosit opravdu stylovou pánskou volnočasovou košili, „slimka“ bude správnou volbou. Ovšem pozor, moderní upnuté košile se hodí přeci jen o něco lépe na štíhlejší či vypracované tělo. Chcete-li zakrýt bříško, oceníte spíše volnější střihy klasických košilí.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button