Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Oblečení

Jak vybrat dětské zimní boty? Máme pro vás několik tipů

Správný výběr dětských zimních bot je klíčový. Je totiž naprosto nezbytný k tomu, abyste udrželi vaše dítě zdravé i v minusových teplotách.

Zima letos udeřila výrazněji než v předešlých letech. V některých oblastech Česka dost hustě sněží a teploty spadly až několik stupňů pod nulu. Proto je nutné, aby i vaše ratolesti měly k dispozici co nejlepší dětské zimní boty.

Základní fakta

Vhodné a zdravotně nezávadné – takové by měly být dětské zimní boty DD step. Než se ale pustíme do specifických vlastností pro dané roční období, pojďme si projít základy. Jak byste měli nakupovat kvalitní obuv pro vaše dítě? Důležité je, kolik mu je roků. Jestliže jde o malé dítě, uzpůsobte tomu i výběr podrážky a celkovou stavbu boty. Mějte na paměti, že ti nejmenší nemají ještě tak dobře rozvinuté kosti. Jejich kost připomíná spíše chrupavku, která tvrdne až s rostoucím věkem. Špatně vybraná obuv by tedy mohla způsobit, že se chodidlo dítěte nebude moct správně vyvíjet. To znamená zdravotní problémy, většinou v podobě ploché nohy. 

Jak vybírat zimní boty

A teď ke specifickým věcem. Doporučujeme vám, abyste sáhli po zimních botičkách, které mají kvalitní gore-texovou membránu. Ta totiž zajistí, že nožičky vašeho dítěte zůstanou v naprostém suchu. Poradí si i s vlhkostí způsobenou pocením. Tu tato membrána pohotově odvádí ven. Dbejte také na to, z jakého materiálu je ušitá podšívka. Tady pro vás nemáme konkrétní doporučení, mezi dobré vlastnosti ale rozhodně patří hřejivost.

V dnešní době ale existuje celá řada moderních materiálů, které se své funkce zhostí více než dobře. Dokáží udržet nohu v teple a stejně jako gore-texová membrána odvést přebytečnou vlhkost ven z boty. Nemusíte mít strach ani v případě, když v botě není žádný kožich. Důležitá ale je především podšívka. Ta si totiž dokáže poradit s odvodem vlhkosti takřka bez pomoci dalších komponent.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button