Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Prádlo

Jak správně pečovat o spodní prádlo, aby bylo dlouho sexy a příjemné na těle?

Věnujte svému spodnímu prádlu správnou péči a odměnou vám bude delší životnost, stálá funkčnost i zachování pěkného vzhledu. Některé druhy spodního prádla nosí dámy pouze příležitostně, jiné zase každý den, vždy je ale nutné nejen správné praní. 

Čistit nebo prát?

Speciální péči vyžaduje kupříkladu luxusní krajkové spodní prádlo, nebo prádélko ze speciálních materiálů. Někdy ho stačí vložit do pračky, jindy je zase lepší čistit pěkně ručně a pokud možno šetrně. Zorientovat se vám pomohou štítky, na nichž ti svědomitější výrobci udávají, zda čistit nebo prát, případně za jakých teplot.  Čištění může být buďto nasucho, nebo s využitím menšího množství vody, prát je zase možné v pračce i ručně. 

Ruční praní je vždy lepší

Obecně platí, že dámské spodní prádlo, tedy zejména podprsenky, je vhodnější prát ručně, jedná se přeci jenom o oblečení z poněkud citlivějších materiálů. Perte tedy jemně a šetrně, nejlépe s pomocí speciálního čisticího prostředku, mýdla nebo menšího množství pracího prášku, ideálně ve studené nebo vlažné vodě. 

Pokud se však přece jenom rozhodnete prát v pračce, konec konců u levnějšího prádla to zase není až takový problém, také použijte studenou vodu a nastavte si šetrný cyklus. Opět hlavně na podprsenky se rozhodně nedoporučuje použití aviváže. 

Sušení spodního prádla

Jakmile se vám podaří spodní prádlo správně vyprat, ždímejte opět pouze jemně ručně, nebo ještě lépe, nechte jen okapat a následně pozvolna sušte. Raději ho nedávejte do sušičky, ani nesušte venku na přímém slunci, mohlo by se stát, že by dámské prádélko vybledlo. 

Náchylné hedvábí vyžaduje opatrnost

Dámské spodní prádlo se vyrábí z nejrůznějších materiálů, nejvíce sexy a příjemné je ale hedvábí. Pokud chcete oslnit svého partnera, pak bude právě hedvábí dokonalou volbou, i u něj ovšem musíte správně postupovat při praní. Na trhu najdete speciální čisticí prostředky přímo určené pro tento materiál, nic pak nezkazíte ani opatrným ručním praním jemnějšími mýdly. 

Na začátku lehce omyjte v teplé vodě, tu následně vypusťte a vyměňte ji za novou teplou, tentokráte ale zcela čistou. Nechte v ní dámské spodní prádlo z hedvábí ještě 5-10 minut. Pak ho pro změnu propláchněte ve studené vodě a nechte pomalu a zlehka proschnout. Pro hedvábí platí dvojnásob, že se příliš nekamarádí se prudkými slunečními paprsky, kde bledne a nežádoucí je i ždímání. A pozor, hedvábí si nerozumí ani s parfémy, pokud se tedy chcete navonět, tak na jiných partiích. 

Jedna možnost, jak navonět dámské spodní prádlo tu samozřejmě je a pro ženy není žádnou novinkou. Do šuplíku či skříně jednoduše vložte vonné mýdlo či speciální vůni na oblečení. Pověděli jsme si některé z nejdůležitějších zásad, jak pečovat o spodní prádlo, a snad i díky nim si ho zachováte dlouho krásné, příjemné na dotek, v původní barvě a zároveň prodloužíte jeho životnost.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button