Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Novinky

5 důvodů, proč se vyplatí nosit kvalitní sluneční brýle

K letním slunným dnům, ale také k pobytu na horách, patří u mnoha mužů sluneční brýle. Ty by ale neměly sloužit pouze jako stylový doplněk, zároveň by měly být ochranou proti různým nepříjemnostem, a v neposlední řadě také proti onemocnění očí. Proč jsou dnes sluneční brýle tak oblíbené a jakých je pět hlavních důvodů pro jejich nošení?

1.Podpoří váš styl

Pánské sluneční brýle se řadí k oněm doplňkům, které jsou vhodné k různým typům odění, od letních outfitů, až po zimní oblečení. Díky volbě vhodného designu, materiálu a tvaru vynikne vaše osobnost. Pokud milujete barevnost, můžete si zvolit některý z modelů slunečních brýlí s extravagantně i poněkud decentněji zabarveným sklem. Nikdy ale nezapomínejte na hlavní účel, tedy ochranu proti UV záření. 

2.Ochrana proti podráždění

Základem úspěchu je pokaždé výběr slunečních brýlí, co disponují kvalitou materiálů, aby dlouho vydržely, především pak ale dostatečnou ochranou proti UV paprskům. Neměl by u nich chybět štítek, který udává 100procentní chránění, a to nejlépe před typy záření UVA a UVB. 

Sluneční brýle by pak měly bezpodmínečně zabránit podráždění očí v souvislosti s těmito faktory:

  • Odlesky jasných barev- například od sněhu, písku, bílých skalisek, či budov
  • Písek a prach- poletující písek a prach v očích nejsou ničím příjemným
  • Silná sluneční záře- při opalování se často nevyhnete pohledům přímo do slunce
  • Vítr- i silný nebo studený vítr má na náš zrak negativní vliv, nejčastěji způsobuje slzení, oči může i velmi silně dráždit

3.Ochrana očí po zákroku

Někteří lidé mají problémy se zrakem, a proto jsou nuceni podstoupit lékařský zákrok. Pokud se nejedná o nic, co by vyžadovalo hospitalizaci a vy si nechcete odepřít pobyt na slunci, sluneční brýle poslouží jako výborný filtr. U některých typů operativních zákroků, kdy jsou po určitou dobu oči náchylné na silnější světlo, se vyplatí nosit je nejen na slunci, ale také například v práci, kdy potřebujete svůj zrak soustředit na detaily. 

4.Při méně závažných onemocněních očí

Naše oči poměrně často čelí náročným podmínkám a některé neduhy se jim nevyhnou. Častý je například zánět spojivek a každý se už jistě setkal se zarudnutím očí a dalšími typy podráždění, či méně závažných onemocnění, která někdy ani nemusí být léčena. Zkrátka odezní. Sluneční brýle vám pomohou tyto neduhy překonat, především pokud se vyskytujete na přímém slunci nebo v interiéru, kde je hodně světla. 

5.Prevence závažnějších onemocnění

Nikdo samozřejmě netvrdí, že sluneční brýle na sto procent zabrání závažnějším onemocněním očí. Každopádně jsou ale dobrou, a mnohdy velice účinnou, prevencí vůči těmto chorobám:

  • Zákal oční čočky další druhy zákalů
  • Makulární degenerace
  • Rakovina oka

Jak jste již asi pochopili, milí pánové, opět platí ono známé rčení: „nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“. V případě výběru kvalitních slunečních brýlí je to jednoznačná pravda, neboť chrání jeden z našich nejdůležitějších smyslů, tedy zrak. Jestliže si pořídíte brýle s mizivou, nebo dokonce nulovou ochranou, bude vám to možná nějaký čas slušet, ale ve finále se může dokonce dostavit opačný efekt, tedy samotné brýle vám budou zrak poškozovat více, než když žádné nenosíte.

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button