Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Oblečení

5 důvodů, proč nosit bambusové oblečení

Bambus si jako houževnatá rostlina najde různá využití, od stavebních materiálů, až po kvalitní oblečení, které je dnes trendy, ale také vysoce praktické. O praktičnosti a výhodách oblečení z bambusového vlákna si povíme více, určitě stojí za to vědět, co je vlastně na tomto přírodním materiálu tak rozdílové. 

Odvod vlhkosti a prodyšnost

Na trhu dnes naleznete celou škálu takzvaně „funkčních materiálů“, povětšinou se ale jedná o ty syntetické, tedy umělé. Bambusové vlákno však můžeme také řadit do této skupiny, neboť disponuje velmi zajímavou strukturou. Při bližším mikroskopickém pohledu je vidět, že je vlastně duté. Díky této vlastnosti ve spojení s lehkostí a porézností, nabízí vysokou prodyšnost, pokožka v něm skvěle dýchá a je zajištěn kvalitní odvod vlhkosti a potu. 

Antibakteriální vlastnosti

Bambusové oblečení se chová antibakteriálně, tudíž je vhodné i pro alergiky a osoby s citlivější pokožkou. Kromě bakterií má schopnost odpuzovat a eliminovat také houby a plísně. Při nošení spodního prádla i svršků z bambusu se kůže celkově zklidní. 

Neutralizace pachů

Jednou z nejvíce oceňovaných kvalit bambusu při výrobě oblečení, je schopnost neutralizovat tělesné pachy, tudíž není problém nosit ho po delší dobu. I když se více zpotíte, nebude to cítit tolik, jako například u bavlny či umělých textilních materiálů. 

Dlouhá životnost a odolnost

Opět si můžeme srovnat bambus s bavlnou. I z hlediska životnosti vychází z tohoto srovnání bambusové vlákno jako jasný vítěz. Uvádí se, že vydrží až třikrát déle při tom se jenom tak nepomačká a po praní či nadměrném užívání rychle uschne. 

Jemnost a příjemnost na dotek

Bambusové oblečení, a zvláště pak spodní prádlo, se v měkkosti téměř vyrovná bavlně, na rozdíl od ní se však nesráží a původní barvu si umí udržet velmi dlouho. Jinak řečeno, i z tohoto pohledu je to materiál ideální pro kontakt s lidským tělem, který můžete nosit celý rok. V létě vás ochladí, v zimě zase zahřeje. 

MK Redakce

Přinášíme Vám trendy z oblasti módy, tipy na praktické využití a nejrůznější vychytávky. Zajímá Vás móda a nestíháte vše sledovat? Pak jste zde správně.

Související články

Back to top button